تبلیغات
طرفداران سپاهان اصفهان - هاشمیان: در لیگ‌چهاردهم نمونه‌گیری‌خون هم انجام می‌شود
وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

هاشمیان: در لیگ‌چهاردهم نمونه‌گیری‌خون هم انجام می‌شود

دوشنبه 6 مرداد 1393 11:41 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
http://www.sepahanfc.ir/uploads/posts/2014-07/1406557957_1.jpgرئیس کمیته پزشکی فدارسیون فوتبال از تدارکات گسترده کمیته پزشکی برای لیگ چهاردهم خبر داد.
کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال همراه با سایر بخش‌های سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مهیای برگزاری لیگ چهاردهم می‌شود.

احمد هاشمیان، رئیس کمیته پزشکی با اعلام این مطلب گفت: تمامی تمهیدات لازم برای انجام امور پزشکی و مبارزه با دوپینگ در لیگ چهاردهم پیش بینی شده و امیدواریم لیگ پیش رو از نظر مسائل پزشکی در بالاترین سطح استانداردهای فیفا برگزار شود.

دکتر احمد هاشمیان بیان کرد: برنامه‌های کمیته پزشکی در 2 محور شامل امور پزشکی و موارد مبارزه با دوپینگ طراحی و اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: در حوزه پزشکی موضوع استانداردهای کادر پزشکی شامل استخدام حداقل یک پزشک و یک فیزیوتراپیست تمام وقت و دارای گواهینامه گرید C از کمیته پزشکی فدراسیون، در اختیار داشتن کیف تجهیزات پزشکی قابل حمل، در اختیار گذاشتن دستگاه شوک قلبی در کنار زمین تمرینات و مسابقات، حضور حداقل 2 دستگاه آمبولانس مجهز در کنار زمین مسابقات و وجود حداقل 2 برانکارد در هر مسابقه موارد مهمی است که طبق آیین‌نامه‌های ابلاغ شده رعایت آنها الزامی است.

وی بیان کرد: همچنین موضوع معاینات پیش از فصل بازیکنان و تشکیل شناسنامه پزشکی نیز از دیگر مواردی است که با همکاری باشگاه‌ها از سوی تمام سیستم‌های حاضر در لیگ برتر انجام و مستندات آن ارائه شد.

هاشیمان گفت: تیم سپاهان نیز مدارک شناسنامه پزشکی بازیکنان را تا فردا تکمیل و تحویل کمیته پزشکی خواهد کرد.

وی در خصوص مسائل مبارزه با دوپینگ نیز گفت: از آنجا که محور فعالیت‌های مبارزه با دوپینگ آموزش و فرهنگ‌سازی است، آموزش های چهره به چهره بازیکنان حاضر در تیم‌های لیگ آغاز شده و با تکمیل این دوره‌های آموزشی دیگر هیچ بازیکنی به دلیل ناآگاهی مرتکب تخلف دوپینگ نخواهد شد.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: همچنین تمام تجهیزات و ملزومات مورد نیاز نمونه‌گیری نیز از سوی فدراسیون خریداری و وارد کشور شده و کاملا آماده انجام ماموریت های کنترل دوپینگ هستیم.

وی گفت: در فصل جاری نمونه‌گیری خون نیز به همراه نمونه‌های ادرار از بازیکنان گرفته می‌شود و با پیش‌بینی‌های انجام شده و همکاری باشگاه‌ها و بازیکنان یقین دارم شاهد برگزاری لیگی پاک و بدون دوپینگ خواهیم بود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -