تبلیغات
طرفداران سپاهان اصفهان - سپاهان و کورس با پیکان در نقطه آغاز لیگ برتر
وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

سپاهان و کورس با پیکان در نقطه آغاز لیگ برتر

چهارشنبه 8 مرداد 1393 02:04 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
http://www.sepahanfc.ir/uploads/posts/2014-07/1406707670_n00155762-b.jpgپیکان با منصور ابراهیم‌زاده اولین رقیب سپاهان در لیگ برتر خواهد بود.
در اولین هفته لیگ برتر فوتبال، روز جمعه از ساعت ۱۹:۳۰ ورزشگاه فولادشهر میزبان دیدار سپاهان و پیکان خواهد بود. این دیدار از این جهت که در ترکیب دو تیم بازیکنان شاخصی حضور دارند می‌تواند جذاب باشد. به غیر از سپاهان که در کل پر از ستاره است پیکان نیز با بازیکنان شناخته شده‌ای مثل رحمتی، ساموئل، دقیقی، نصرتی و فشنگچی می‌تواند تیم اصفهانی را در هفته نخست غافل گیر کند.
برای تیم تازه لیگ برتری شده اما پرستاره پیکان مصاف با سپاهان در هفته نخست قطعاً قرعه‌ای سخت بود؛ سپاهان اما خوش شانس بود که در هفته اول در کنار تماشاگران خودی برابر پیکان قرار می‌گیرد و امیدوار است از همین ابتدا لیگ را با قدرت آغاز کند.
رونمایی رسمی از سیستم جدید سپاهان
با توجه به بازی‌های پیش فصل، کرانچار در این فصل سپاهان را با سیستم نوین ۳-۵-۲ روانه لیگ می‌کند و این می‌تواند یکی از نکات ویژه این بازی باشد. باید دید این سیستم که پیش از این در تیم ملی هلند و برخی تیم‌های باشگاهی معتبر اروپا جواب داده است در لیگ ایران چقدر می‌تواند به کار بیاید.
سپاهان که در بازی‌های تدارکاتی از جمله بازی اخیر با فنرباغچه از این سیستم استفاده کرده است روز جمعه برابر حریفی قرار می‌گیرد که به دنبال تساوی خواهد بود و استفاده از دو مهاجم از همان ابتدا می‌تواند نکته مثبتی باشد که به کمک این تیم می‌آید. در فصل گذشته سپاهان امتیازات زیادی را در فولادشهر برابر تیم‌های نیمه پایین جدول از دست داد که دلیل آن بازی بسته حریف و کمبود نفرات در خط حمله بود.
بازیکنان کلیدی؛ از رحمتی تا خلعتبری
محمدرضا خلعتبری پس از بازگشت به سپاهان شاید کلیدی‌ترین مهره این تیم در غیاب محرم نویدکیا باشد. او که به عنوان بازیساز در پشت مهاجمان خطرناک سپاهان حضور خواهد داشت می‌تواند با استفاده از خلاقیتش گره گشای تیم کرانچار در این بازی باشد. در مقابل او اما یکی از بهترین دروازه‌بان‌های چند فصل اخیر یعنی مهدی رحمتی حضور دارد که تا دلتان بخواهد در ورزشگاه فولادشهر نمایش‌های عالی داشته است؛ چه در لباس سپاهان و چه در لباس استقلال.
ترکیب و غایبان احتمالی
در سپاهان علی کریمی که در ابتدای دیدار با فنرباغچه مصدوم شد به احتمال زیاد به بازی با پیکان نمی‌رسد همچنین علی احمدی نیز که مدتی با مصدومیت زانو مواجه بود و در تمرین دو روز پیش سپاهان حضور داشت بار دیگر با تشدید آسیب دیدگی‌اش در تمرین روز گذشته غایب بود تا این احتمال برود که او به بازی هفته اول لیگ نمی‌رسد. شاید تنها تغییر ترکیب اولیه سپاهان نسبت به بازی فنرباغچه مربوط به علی کریمی و جایگزین او باشد که احتمالاً پاپی یا حتی قائدی‌فر جایگزین او می‌شوند. همچنین با توجه به درخشش احمدی در بازی با فنرباغچه شاید کرانچار از او در ترکیب اصلی استفاده کند. در پیکان اما به نظر نمی‌رسد بازیکن شاخصی غایب باشد.
سپاهان: رحمان احمدی، شجاع خلیل زاده، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، احسان حاج صفی، رسول نویدکیا، وریا غفوری، حسین پاپی، محمدرضا خلعتبری، مهدی شریفی و لوسیانو پریرا
پیکان: مهدی رحمتی، علیرضا محمد، محمد نصرتی، مجید خدا بنده لو، علی حسینی، وحید علی آبادی، جی لوید ساموئل، امیرحسین فشنگچی، آرمان قاسمی، میلاد نوری و سعید دقیقی
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -