تبلیغات
طرفداران سپاهان اصفهان - بررسی قرعه سپاهان در نیم‌فصل نخست لیگ چهاردهم
وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

بررسی قرعه سپاهان در نیم‌فصل نخست لیگ چهاردهم

چهارشنبه 8 مرداد 1393 02:12 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
قرعه سپاهان در لیگ چهاردهم نشان می‌دهد که شاگردان کرانچار رقابت‌های سخت در چند هفته ابتدایی و بازی‌هایی نسبتا ساده‌تر در چند هفته پایانی پیش‌رو دارند.

زنگ آغاز رقابت‌های چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران از فردا به صدا در می‌آید و نمایندگان فوتبال اصفهان مسابقات حساس خودشان در عرصه فوتبال داخلی ایران را برگزار می‌کنند.

سپاهان بعد از عدم کسب سهمیه آسیایی در فصل گذشته امسال با جذب بازیکنان سرشناس و مطرح فوتبال ایران به دنبال تکرار موفقیت‌های قبلی خودش در به دست آوردن سه عنوان قهرمانی متوالی است و بدون شک قرعه این تیم در لیگ چهاردهم نقشی تاثیرگذار در این راه دارد.

در ادامه مروری کوتاه ومختصر بر روی قرعه کشی یگ و شانس سپاهان برای رسیدن به عنوان قهرمانی داشته‌ایم:

1- ابراهیم زاده و رحمتی به سپاهان رسیدند

شاید منصور ابراهیم‌زاده دوست نداشت که تیمش در همان هفته نخست مجبور به انجام بازی در اصفهان و رویارویی با سپاهان شود ولی به هر حال ابراهیم‌زاده بعد از حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا به همراه لوکا بوناچیچ همیشه یک چهره ویژه در مقابل سپاهانی‌ها بوده و البته حضور سید مهدی رحمتی در درون دروازه پیکان هم می تواند جذابیتهای این مسابقه را افزایش دهد.

 

2- نبرد با تیمی که نمی‌‌بازد

یکی از معدود تیمهایی که در فصل گذشته به سپاهان نباخت همین گسترش فولادی است که مهدی تارتار را بر روی نیمکت دارد و دست بر قضا امسال تیم بسیار بهتری هم به نسبت فصل گذشته جمع و جور کرده است.

سفر به تبریز خوش و آب و هوا در اوج در گرمای تابستان هم شانس دیگر سپاهان است و البته این بار خبری هم از محمد غلامی نیست تا در ثانیه‌های پایانی به داد سپاهان برسد.

3 - همه نگاه ها به ابراهیمی است

بدون شک خیلی از هواداران سپاهان انتظار این را نداشتند که امسال امید ابراهیمی را با پیراهن آبی مشغول جنگیدن با تیم خودشان ببینند اما به هر صورت تقابل هافبک سابق زردها و سپاهان خیلی زود در هفته سوم شکل می گیرد و باید منتظر عکس العمل هواداران سپاهان در این مسابقه بود.

امیر قلعه‌نویی هم هر چند که از سوی هواداران سپاهان مورد لطف قرار نمی‌گیرد ولی به هر حال حضور او در اصفهان همیشه جذابیتهای خاص خودش را داشته است. البته در ترکیب استقلال بازیکن دیگری مثل مهدی کریمیان هم حضور دارد که بازی کردنش در مقابل سپاهان همیشه یک حسرت بزرگ برای هواداران این تیم بوده است.

برنده این مسابقه می تواند گامی بلند به سوی قهرمانی در نیم فصل بردارد. یعقوب کریمی هم که در آخرین روز فصل نقل و انتقالات به استقلال پیوست باید در برابر کرانچاری قرار گیرد که هیچوقت به او اعتقاد کاملی نداشت.

4- دیدن نفت بدون وریا و رسول

هر چند که سپاهان در آخرین بازی فصل گذشته با یک گل نفت تهران را برد اما این برد برای آسیایی شدن سپاهان کافی نبود تا این مسابقه هم به عنوان یکی از رقابتهای تاریخی در حافظه سپاهانی‌ها ثبت شود.

امسال دیگر خبری از یحیی هم بر روی نیمکت نفت نیست اما در هر صورت وریا غفوری و رسول نویدکیا به عنوان 2 بازیکن ثابت فصل گذشته نفت می توانند هیجان این مسابقه را به شدت افزایش دهند.

5- مدافع عنوان قهرمانی در فولادشهر

هرچند که فولاد در فصل گذشته قهرمان لیگ برتر شد اما با بهترین تیمش هم فقط یک امتیاز از مجموع 2 مسابقه‌اش با سپاهان بدست آورد و این مسئله نشان می‌دهد که سپاهان حرف‌های زیادی در مقابل نماینده نخست خوزستان دارد و از طرف دیگر عبدالله کرمی و لوسیانو پریرا امسال به جای پیراهن قرمز فولاد لباس زرد سپاهان را بر تن می‌کنند.

6 - شهر آورد با یحیی

یحیی 2 فینال مهم زندگی فوتبالی اش را به سپاهان باخته اما در شهرآورد فوتبال اصفهان شرایط متفاوت است و ذوب آهن حتی در فصل گذشته هم که در بدترین شرایط به سر می برد باز هم حریفی از پیش باخته برای سپاهان نبود.این بازی هم چهره ویژه کم ندارد و بازیکنانی مثل محمدرضا خلعتبری، علی احمدی، محمدباقر صادقی، احسان پهلوان، مصطفی شجاعی، اکبر ایمانی و حتی قاسم دهنوی می‌توانند از چهره‌های سرنوشت ساز این مسابقه لقب گیرند.

7- تیمی که قهرمانی را از سپاهان گرفت

اگر همین امروز از کرانچار در مورد بدترین روز تیمش در فصل گشته سئوال کنیم بدون شک به باختی اشاره می کند که در ورزشگاه فولادشهر به ملوان داد و همان 3 امتیاز  سپاهان را از به دست آوردن قهرمانی در پایان فصل محروم کرد.

 

اما سپاهان این بار خوش شانس است که خبری از امیرحسین فشنگچی در ترکیب ملوان نیست  و مدافعان این تیم با خیال راحت تری می توانند از دروازه خودی دفاع کنند و پنالتی‌های مفت و مجانی تقدیم ملوان نکنند.

8 - مرزبان به استادش رسید

خیلی‌ها یکی از دلایل اصلی قهرمانی سپاهان در لیگ یازدهم را حضور علیرضا مرزبان در کنار زلاتکو کرانچار دانستند که با رفتنش قدرت فنی سرمربی سپاهان بر روی نیمکت هم کم شد اما به هر حال مرزبان امسال در قامت یک سرمربی راهی لیگ برتر شده تا از این طریق توانایی هایش را به نمایش بگذارد.

از طرف دیگر او یک سپاهانی سابق مثل رضا عنایتی را هم در خط حمله دارد که همیشه به سپاهان خوب گل زده و به همین خاطر باید این بازی را هم به عنوان یکی از مهمترین بازی‌های لیگ برشمرد، البته به شرطی که مرزبان تا آن زمان آنقدر خوب نتیجه گرفته باشد که همچنان بتواند بر روی نیمکت پدیده بنشیند.

9- باد صبا به پرچم سپاهان می‌وزد

صبا در طی این سال‌ها همیشه تیمی دردسرساز برای سپاهان بوده و به همین خاطر اصلا نمی‌توان درباره این بازی پیش‌بینی درستی انجام داد ولی به هر صورت این مسابقه می‌تواند شانس قهرمانی سپاهان در نیم فصل نخست را بالاتر ببرد و درست به مانند فصل گذشته که سپاهان بعد از قهر و ناز مجتبی جباری درست در بازی مقابل صبا اوج گرفت شاید کرانچار دوباره هوس کند تا خاطرات خوش گذشته‌اش با صبا را تکرار کند.

10 - خطیبی این بار با تراکتورسازی

سپاهان در فصل گذشته از رسول خطیبی به عنوان سرمربی تیم گسترش فولاد تجلیل کرد اما این بار خطیبی در قامت یک تیم بزرگتر مثل تراکتورسازی در مقابل سپاهان قرار خواهد گرفت.

این مسابقه برای مهدی شریفی هم بسیار خاطره انگیز است چون او روند گلزنی های متوالی اش در لیگ  گشته را از بازی مقابل تراکتورسازی در شهر تبریز آغاز کرد و این بار هم می‌تواند دوباره به قهرمان جام حذفی در فصل گذشته گل بزند.

در این مسابقه خبری از مهدی کریمیان نیست ولی اگر مشکل کارت معافیت علی حمودی تا آن زمان حل نشده باشد او باید با پوشیدن پیراهن قرمز در مقابل سپاهان به میدان برود.

11- ال‌کلاسیکوی شاهینی با خاطره قهرمانی

داستان اعتراض دایی به محسن قهرمانی در بازی فصل گذشته پرسپولیس و سپاهان آنقدر جنجال به پا کرد که شاید تا صد سال دیگر هم نتوان از کنار این مسابقه به راحتی عبور کرد.

رقابت پرسپولیس و سپاهان بدون شک بعد از شهرآورد فوتبال تهران مهمترین بازی لیگ برتر چهاردهم است که هر سال هم حساس‌تر می‌شود و البته حاشیه های جدیدی هم به خاطرات هواداران در مورد این مسابقه اضافه می‌کند؛ تقابل محمد رضا خلعتبری با پرسپولیسی‌ها که به نوعی او را نخواستند، می‌تواند هیجان این مسابقه را به اوج خودش برساند.

12- سپاهان مهمان راه‌آهن یا فجر

در فاصله یک روز تا آغاز لیگ چهاردهم هنوز مشکل راه آهن حل نشده و شاید تا آن زمان که قرار است سپاهان با شاگردان حمید استیلی بازی کند تیم دیگری مثل فجر سپاسی جانشین آنها شده باشد ولی در هر صورت حضور محمد غلامی در ترکیب تیم حریف و مشکلاتی که قبل از این با کرانچار پیدا کرده بود، می‌تواند این مسابقه را به شدت جذاب کند.

13 - میزبانی از ویسی

عبدالله ویسی همچنان خودش را یک سپاهانی اصیل می‌داند و هر چند که با صبا مشکلات بسیاز زیادی برای سپاهان ایجاد کرده بود اما با استقلال خوزستان در فصل گذشته حرفی برای گفتن نداشت و در هر دو بازی رفت و برگشت به سپاهان باخت. بازگشت دوباره ویسی به اصفهان و استقبال تماشاگران سپاهان از او هم همیشه دیدنی بوده است.

14- نبرد با ناشناخته‌های شناخته شده

سپاهان برای دومین هفته متوالی میزبان تیمی از خوزستان بوده و این بار باید از نفتی پذیرایی کند که نخستین حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند.

 

البته تا آن زمان کیفیت فنی نفت برای همه تیم‌ها مشخص شده و از آنجایی که سپاهان همیشه در مقابل نمایندگان خوزستان خوب نتیجه گرفته باید 3 امتیاز این مسابقه خانگی را به حساب کرانچار ریخت ولی این نکته هم نباید فراموش شود که سپاهان با دست کم گرفتن هفته چهاردهم لیگ قبلی در مقابل ملوان لغزید و ممکن است این مسئله دوباره برایشان مشکل ایجاد کند.

15- میزبانی هفته آخر را خوش است

سپاهان هرچند که به مانند فصل گذشته باید آخرین بازی نیم فصل نخست را خارج از خانه برگزار کند ولی خوشبختانه در طی این چند سال اخیر قرعه به سود سپاهان بوده وشاگردان کرانچار می توانند در آخرین بازی خودشان در هفته سی ام در ورزشگاه فولادشهر میزبان سایپایی باشند که شاید تا آن زمان خیالش از بابت سقوط هم راحت شده باشد و این مسئله شانس سپاهان را برای کسب عنوان قهرمانی افزایش می‌دهد.

برنامه بازی‌های سپاهان در نیم فصل نخست لیگ:

1- سپاهان – پیکان

2- گسترش فولاد – سپاهان

3- سپاهان - استقلال

4- نفت تهران – سپاهان

5- سپاهان - فولاد خوزستان

6- ذوب‌آهن – سپاهان

7- سپاهان - ملوان

8 – پدیده مشهد – سپاهان

9 – سپاهان – صبای قم

10- تراکتورسای – سپاهان

11- سپاهان – پرسپولیس

12- راه‌آهن – سپاهان

13- سپاهان - استقلال خوزستان

14- نفت مسجد سلیمان– سپاهان

15- سپاهان  - سایپا
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -