تبلیغات
طرفداران سپاهان اصفهان - شریفی پدیده نشد چون لباس قرمز و آبی بر تنش نبود!
وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

شریفی پدیده نشد چون لباس قرمز و آبی بر تنش نبود!

یکشنبه 12 مرداد 1393 03:15 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
http://www.sepahanfc.ir/uploads/posts/2014-08/1407050222_1390122124_sharifi2112.jpgانتخاب‌های مصلحتی سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد بهترین‌های لیگ سیزدهم باعث شد تا حق مهدی شریفی ستاره سپاهان در فصل گذشته خورده شود. مراسم انتخاب بهترین‌های لیگ سیزدهم شب گذشته برگزار شد و چهره های برتر هر آیتم معرفی شدند تا گوشه هایی از ساختار نیمه حرفه‌ایفوتبال ایران به نمایش گذاشته شود. انتخاب‌هایی که در بعضی از آنها به نظر می‌رسید مصلحت اندیشی کامل صورت گرفته تا دل دو تیم پرسپولیس و استقلال را بدست آورند. عجیب‌ترین و البته خنده دارترین انتخاب هم در قسمت معرفی پدیده لیگ سیزدهم به وقوع پیوست که از بین مهدی شریفی، محمد عباس‌زاده و سعید عزت الهی در نهایت این عنوان به عباس‌زاده مهاجم شمالی پرسپولیسی‌ها رسید که در چند بازی پایانی فصل گذشته در لیست فیکس پرسپولیس قرار گرفته بود و چند گل هم برای این تیم زده بود. اما عباس زاده در شرایطی پدیده لیگ شد که قبل از این سابقه حضور در بین مدعیان آقای گلی در لیگ دسته اول را داشت و بازیکن آنچنان ناشناخته ای هم نبود که به یکباره در پرسپولیس چهره شود و بخواهد عنوان پدیده لیگ را بدست آورد. 
برعکس نام مهدی شریفی را تا قبل از آغاز دور برگشت لیگ قبلی فقط هواداران سپاهان شنیده بودند و هیچکدام از اهالی فوتبال ایران خبر نداشتند که بازیکنی با این کیفیت و به عنوان نماینده بومی فوتبال اصفهان در تیم سپاهان مشغول به بازی است. شریفی با وجود بازی کردن در تیمی مثل سپاهان که شاید به اندازه پرسپولیس و استقلال قدرت مانور رسانه ای ندارد در نیم فصل دوم لیگ قبلی چهره شد و گلزنی‌های متوالی او در بازی‌های ابتدایی نیم فصل دوم حتی او را صاحب یک رکورد دست نیافتنی هم کرد. 
از طرف دیگر شریفی در لیگ قهرمانان آسیا که به نوعی اعتبار فوتبال ایران هم محسوب می‌شود درخششی فوق تصور داشت و دروازه تیم‌های پرمدعایی مثل السد قطر و الهلال عربستان را هم باز کرد تا حتی شایسته عنوان پدیده جوان فوتبال آسیا هم باشد. 
شریفی با این کیفیت حتی مدنظر سلیقه سختگیرانه کارلوس کی‌روش هم قرار گرفت و شانس رسیدن به جام جهانی برزیل را هم پیدا کرد اما به نظر می‌رسد که این خصوصیات و این کیفیت فنی از نظر مسئولان سازمان لیگ برای کسب عنوان پدیده لیگ کافی نبوده و شریفی چون لباسی به غیر از پیراهن پرسپولیس و استقلال بر تن کرده بود حقش در این مراسم خورده شد. 
انتخاب بهترین بازیکن لیگ آن هم از تیمی که به زحمت عنوان پنجمی لیگ در فصل گذشته را بدست آورده بود خودش به اندازه کافی خنده دار بود اما بالانس این انتخاب با اعلام نام محمد عباس زاده از پرسپولیس هم به صورت کامل از سوی سازمان لیگ رعایت شد تا در مراسم انتخاب بهترین‌ها توازن بین پرسپولیس و استقلال حفظ شود و علی دایی در کنار امیر قلعه نویی تا چند روز به سراغ انتقاد از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نروند!دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -