تبلیغات
طرفداران سپاهان اصفهان - هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران، جام خلیج فارس دومین ۳ امتیاز در جیب سپاهان/ گسترش امتیازات!
وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران، جام خلیج فارس دومین ۳ امتیاز در جیب سپاهان/ گسترش امتیازات!

پنجشنبه 16 مرداد 1393 07:42 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
  تیم فوتبال سپاهان با پیروزی دو گله برابر گسترش فولاد ۶ امتیازی شد و  جای خود را در صدر جدول لیگ برتر مستحکم کرد.

 هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران، جام خلیج فارس
 دیدار تیم‌های گسترش فولاد تبریز و سپاهان اصفهان
 ورزشگاه: بنیان دیزل تبریز
 تماشاگر: حدود هزار نفر
 گل‌ها: محمدرضا خلعتبری(۳۱) و لوسیانو پریرا(۶۵) برای سپاهان
 اخطارها: شجاع خلیل زاده و امیرحسین کریمی از سپاهان
 اخراج: تونچی(مربی دروازه‌بان‌های سپاهان)
 گسترش فولاد: مهدی اسلامی، امید نظامی پور، محمود خمیس، علیرضا  نقی زاده، مگنو باتیستا(۸۸- میلاد جهانی)، میثم نقی زاده، جابر انصاری(۷۲- رسول پیرزاده)، مرتضی اسدی، حمید جوکار، مهرداد بایرامی(۷۴- عادل سرشار) و محمد مهدی نظری
سرمربی: مهدی تارتار
سپاهان: شهاب گردان، شجاع خلیل زاده، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، وریا غفوری، رسول نویدکیا، احسان حاج صفی، حسین پاپی، محمدرضا خلعتبری(۷۷- امیرحسین کریمی)، مهدی شریفی(۷۹- علی کریمی) و لوسیانو پریرا(۸۱- جواهیر سوکای)
سرمربی: زلاتکو کرانچار
کادر داوری: بابک وسیله بر، حمید غمزه، بابک عباسقلی زاده و علی صفایی 
ناظر داوری: جواد تقی پور
شرح بازی: 
شاید از قبل هم مشخص بود جدال دو تیمی که در هفته اول آماده نشان داده بودند زیبا از آب در بیاید. بازی هجومی هر دو تیم در نیمه نخست نشان می‌داد که آنها برای کسب هر ۳ امتیاز بازی به زمین آمده بودند. همین موضوع نیز سبب شد در نیمه نخست شاهد موقعیت‌های خطرناکی برای هر دو تیم باشیم که البته موقعیت‌های سپاهان بیشتر از میزبان بود. اما این محمدرضا خلعتبری بود که پس از اینکه یک بار تیر افقی دروازه گسترش را لرزاند در دقیقه ۳۱ روی حرکت بسیار خوب شریفی اولین گل فصلش را به ثمر رساند.
گسترش فولاد نیمه دوم را به قصد جبران گل خورده هجومی آغاز کرد و بیشتر از مهمان خود صاحب توپ بود اما سپاهان با دفاع منطقی و ضد حمله به مقابله با حملات حریف پرداخت و بالاخره در دقیقه ۶۵ موفق شد روی یک ضد حمله حساب شده توسط لوسیانو پریرا برتری خود را دو برابر کرد. مهدی شریفی که پاس گل اول را داده بود، پاس گل دوم را هم برای لوسیانو پریرا فراهم کرد تا چند روز بعد از انتخاب نشدن به عنوان پدیده لیگ شایستگی‌های خودش را درون زمین نشان دهد.
گل دوم سپاهان به نوعی سرنوشت بازی را مشخص کرد و سرعت بازی پس از این گل کم شد. البته سپاهان روی ضد حملات باز هم موقعیت داشت که پیروزی خود را پر گل تر کند اما بی دقتی مهاجمان این تیم مانع این امر شد.
شرح گل: 
۱-۰(۳۱- سپاهان):
 پس از اینکه شریفی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد با زیرکی دروازه‌بان را جا گذاشت و با یک پاس به بیرون خلعتبری را برابر دروازه بدون دروازه بان قرار داد تا او با یک ضربه مطمئن دروازه گسترش فولاد را باز کند.
۲-۰(۶۵۰ سپاهان): در یک ضد حمله شریفی از میانه‌های میدان فرار کرد و پشت محوطه جریمه با یک پاس به موقع لوسیانو را صاحب توپ کرد تا او با ضربه پای چپ اولین گل فصلش را به ثمر برساند.
دقایق حساس:
دقیقه ۷- بعد از ارسال وریا غفوری از سمت راست توپ پس از یک رفت و برگشت در پشت محوطه جریمه به حاج صفی رسید اما ضربه خطرناک او به طرز خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۳- در شلوغی محوطه جریمه ضربه خلعتبری از بالای سر دروازه بان گسترش فولاد عبور کرد و به تیر افقی دروازه برخورد کرد. توپ برگشتی مقابل پای پریرا افتاد اما ضربه او در حالتی نا متعادل را اسلامی برگشت داد.
دقیقه ۵۵- شوت خطرناک شریفی از روی خط محوطه جریمه با واکنش اسلامی راهی کرنر شد. 
دقیقه ۸۰- پاس در عرض جوکار درون محوطه جریمه به نظری رسید اما ضربه بغل پای او را گردان با واکنشی خوب و با کف دست دور کرد.
دقیقه ۸۶- باز هم در یک ضد حمله وریا غفوری با دروازه بان گسترش فولاد تک به تک شد اما ضربه او را دروازه بان حریف به خوبی مهار کرد.
دقیقه ۹۰- نقی‌زاده درون محوطه جریمه سپاهان صاحب توپ شد اما ضربه بلند او از زاویه بسته به بیرون رفت.
اتفاق ویژه: 
مهدی شریفی تنها چند روز بعد از انتخاب نشدنش به عنوان پدیده لیگ قبل با درخشش در این بازی نشان داد بی حرف و حدیث لیاقت این عنوان را داشته است.
بهترین بازیکن:
بدون شک مهدی شریفی که هر دو پاس گل این بازی را برای مهاجمان تیمش فرستاد بهترین بازیکن زمین لقب می‌گیرد. به غیر از او خلعتبری هم نمایش خوبی داشت.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -