تبلیغات
طرفداران سپاهان اصفهان - پدیده، ناپدید شد!/ پیروزی روحیه بخش سپاهان در مشهد
وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

پدیده، ناپدید شد!/ پیروزی روحیه بخش سپاهان در مشهد

پنجشنبه 20 شهریور 1393 08:33 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
سپاهان موفق شد با تک گل محمدرضا خلعتبری پدیده را در خانه خودش شکست دهد و 3 امتیاز شیرین را از این بازی دشت کند

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
دیدار تیم‌های پدیده مشهد و سپاهان 
ورزشگاه  ثامن الائمه مشهد

تماشاگر : ۱۳ هزار نفر

گل‌: محمدرضا خلعتبری(۵۶) برای سپاهان

اخطارها: میلان یووانویچ، محمد نژادمهدی، میلاد غریبی از پدیده- شهاب گردان از سپاهان

پدیده مشهد: مجتبی روشنگر، میلان یووانویچ، ایگور پراهیچ، زوران کنژویچ، رضا ناصحی(۷۷- میثم رضا پور)، محمد نژاد مهدی(۵۷- کیوان امرایی)، عباس محمدرضایی(۷۶- علی چوپانی)، مسعود نظرزاده، میلاد غریبی، رضا عنایتی و یونس شاکری
سرمربی: علیرضا مرزبان


سپاهان: شهاب گردان، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، شجاع خلیل زاده، وریا غفوری، احسان حاج صفی، رسول نویدکیا(۸۰- علی حمودی)، حسین پاپی، محرم نویدکیا(۸۷- امیرحسین کریمی)، لوسیانو پریرا(۷۶- علی احمدی) و محمدرضا خلعتبری
سرمربی:  حسین فرکی


کادر داوری: بابک وسیله بر، رحیم شاهین، حمید کنعانی و مهدی مهدوی 


ناظر داوری: علی نقی مصطفی نژاد


شرح بازی: 

پدیده و سپاهان در حالی به مصاف هم رفتند که با توجه به طرز بازی دو تیم مشخص بود سپاهان میل بیشتری به کسب ۳ امتیاز بازی دارد.

آنها که در ۳ هفته اخیر در فولادشهر در کسب پیروزی ناکام بودند دیگر با سیستم ۳ دفاعی کرانچار بازی نمی‌کردند و مربیان، این تیم را با سیستم ۴-۱-۳-۲ روانه میدان کرده بودند. 

در میان استقبال بسیار خوب تماشاگران مشهدی این سپاهان بود که در نیمه نخست بازی را بهتر آغاز کرد و چندین بار در آستانه خلق موقعیت‌های مسلم گلزنی قرار گرفت اما بی دقتی لوسیانو پریرا در زمانی که در محوطه جریمه پدیده صاحب توپ می‌شد مانع تهدید شدن دروازه این تیم می‌شد.

در اواخر نیمه دوم اما پدیده رفته رفته سوار بر بازی شد و دو موقعیت خطرناک روی دروازه سپاهان به وجود آورد اما واکنش‌های فوق العاده گردان مانع باز شدن دروازه این تیم شد.

در نیمه دوم باز هم سپاهان کار را هجومی آغاز کرد و پس از ایجاد یکی دو موقعیت بالاخره در دقیقه ۵۶ با ضربه سر خلعتبری پیش افتاد. 

پس از این گل بارها و بارها سپاهان در موقعیت ضد حمله می‌توانست برتری خود را دو برابر کند و به نوعی ۳ امتیاز را تضمین کند اما بی دقتی بازیکنان سپاهان مانع این امر می‌شد.

در دقایق اضافی بازی اما نزدیک بود سپاهانی‌ها چوب بی دقتی خود را بخورند جایی که شاکری یک تک به تک محض را از دست داد.


سپاهان با این پیروزی روحیه بخش جای پدیده را در رده سوم گرفت و به نوعی به جمع مدعیان بازگشت.

شرح گل: 

۱-۰(۵۶- سپاهان)- پس از یک رفت و برگشت وریا غفوری از سمت راست محوطه جریمه توپ را روی دروازه پدیده فرستاد تا خلعتبری روی تیر دوم حاضر و آماده توپ را با ضربه سر در قعر دروازه جای دهد.

دقایق حساس:

دقیقه ۳۸- ارسال شاکری از سمت چپ را عنایتی از روی سر هادی عقیلی به سمت دروازه گردان زد اما ضربه خطرناک او را گردان از فاصله‌ای کم با رفلکس سریع دور کرد.

دقیقه ۴۲- ضربه محکم محمدرضایی از فاصله‌ای ۴۰ متری زوزه کشان از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه ۵۰- پرتاب اوت بلند حاج صفی با خروج اشتباه روشنگر از بالای دست او رد شد و در ادامه عرض دروازه خالی را رد کرد و به اوت رفت.

دقیقه ۵۵- عنایتی با یک پاس در عمق پشت مدافعان سپاهان صاحب توپ شد و یک ضربه پای چپ دروازه سپاهان را نشانه رفت اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۸- ضربه محکم و زمینی رسول نویدکیا از فاصله‌ای ۳۰ متری با واکنش روشنگر به بیرون رفت.

دقیقه ۷۱- پس از اشتباه هافبک پدیده محرم نویدکیا با یک پاس در عمق با دروازه بان پدیده تک به تک شد اما ضربه او را روشنگر مهار کرد.

دقیقه ۷۲- ضربه خلعتبری از پشت محوطه جریمه با واکنش روشنگر راهی کرنر شد.

دقیقه ۹۰+۲- یونس شاکری با یک دریبل سرپای زیبا عبدالله کرمی را پشت سر گذاشت اما در ادامه وقتی با گردان تک به تک بود با بی دقت محض توپ را به بالای دروازه زد.

اتفاق ویژه: 

علیرضا مرزبان بالاخره با مرزبان طعم شکست را چشید. آنها برابر تیمی که یک هفته پر ماجرا را پشت سر گذاشته بود در خانه مغلوب شدند تا دیگر تیمی بدون شکست در لیگ باقی نمانده باشد.

بهترین بازیکن:


محمدرضا خلعتبری و محرم نویدکیا تاثیرگذارترین بازیکنان سپاهان در برد این تیم برابر پدیده بودند. این اولین بازی بود که نویدکیا از ابتدا در ترکیب سپاهان حضور پیدا می‌کرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -