تبلیغات
طرفداران سپاهان اصفهان - هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال/ نبرد مریبان تازه وارد در ال کلاسیکوی ایران
وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال/ نبرد مریبان تازه وارد در ال کلاسیکوی ایران

چهارشنبه 9 مهر 1393 03:59 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
http://www.sepahanfc.ir/uploads/posts/2014-10/1412147937_1011.jpgداربی کلاسیک فوتبال ایران آخر هفته در ورزشگاه فولادشهر برگزار می‌شود. در چارچوب رقابت‌های هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال عصر جمعه از ساعت ۱۸:۳۰ ورزشگاه فولادشهر اصفهان میزبان دیدار سنتی بین سپاهان و پرسپولیس خواهد بود. این دیدار که بعد از داربی تهران حساسترین دیدار باشگاهی در فوتبال ایران به حساب می‌آید علاوه بر حساسیت‌هایی که به خاطر نزدیکی امتیازات دو تیم در جدول پیرامونش وجود دارد از لحاظ کری‌هایی که بین هواداران دو تیم وجود دارد نیز حائز اهمیت است. در حال حاضر سپاهان با ۱۷ امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد و سه پله پایین‌تر پرسپولیس با دو امتیاز کمتر در رویای کسب ۳ امتیاز و جلو زدن از زردپوشان اصفهانی است.

دوئل مربیان تازه وارد

سپاهان و پرسپولیس هر دو به صورت همزمان مربیان خود را تغییر دادند و هر کدام از مربیان چهارمین بازی است که تیم خود را هدایت می‌کنند. سپاهان که پس از استعفای کرانچار حسین فرکی را روی نیمکت خود دید در ۳ دیدار گذشته یک پیروزی و دو تساوی داشته است اما در سوی دیگر حمید درخشان که در پرسپولیس پس از اخراج دایی سرمربی شد دو پیروزی و یک تساوی از ۳ دیدار اخیر در کارنامه‌اش ثبت کرده است. حال جدال دو مربی تازه وارد برای هر کدام از آنها اهمیت ویژه ای دارد، فرکی خوب می‌داند هواداران تیمش تا چه حد به پرسپولیس حساسیت دارند و در سوی دیگر حمید درخشان قصد دارد با نتیجه گرفتن در اصفهان جایگاه خود را در نیمکت پرسپولیس تثبیت کند.

شریفی به دنبال اثبات شایستگی‌اش

چند ماه قبل در مراسم انتخاب بهترین‌های لیگ سیزدهم محمد عباس‌زاده در حالی به عنوان پدیده لیگ برتر انتخاب شد که اکثر کارشناسان مهدی شریفی را شایسته این عنوان می‌دانستند. حال پس از گذشته حدود دو ماه دو تیمی برابر هم قرار می‌گیرند که پدیده واقعی و پدیده اسمی لیگ را در نوک حمله خود دارند و در این بین شریفی خوب می‌داند با گل زدن در این بازی چه چیزهایی را می‌تواند به رخ حریف بکشد.

بازیکنان تماشایی: محمدرضا خلعتبری- محمد نوری

هر دو بازیکن سابقه بازی در تیم‌های مقابل را دارند و البته در حال حاضر نیز روی فرم‌ترین بازیکن تیم‌شان هستند. خلعتبری در بازی‌های اخیر سپاهان گل‌های مهمی را به ثمر رسانده است همچنین محمد نوری نیز پس از رفتن دایی به پست اصلی خود بازگشته است و زیر نظر درخشان بازی‌هایی که از او انتظار می‌رفت را به نمایش گذاشته است.

ترکیب احتمالی: 

سپاهان: رحمان احمدی، وریا غفوری، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، احسان حاج صفی، شجاع خلیل زاده، رسول نویدکیا، حسین پاپی، محمدرضا خلعتبری، لوسیانو پریرا و مهدی شریفی

پرسپولیس: نیلسون جونیور، حمیدرضا علی عسگری، محسن بنگر، میشل اومانیا، میثم حسینی، رضا حقیقی، احمد نوراللهی، محمد نوری، امید عالیشاه، هادی نوروزی و محمد عباس زاده


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -