تبلیغات
طرفداران سپاهان اصفهان - سپاهان اصفهان ، محله برو بیا شده است/فرار فرکی
وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

سپاهان اصفهان ، محله برو بیا شده است/فرار فرکی

سه شنبه 12 آبان 1394 01:25 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
سپاهان اصفهان ، محله برو بیا شده است/فرار فرکی

  بعد از تساوی تیم فوتبال سپاهان برابر تیم قعر نشین جدول رده بندی لیگ برتر (استقلال اهواز) سرمربی و سرپرست تیم فوتبال سپاهان در اقدامی بهت‌برانگیز، استعفا و اعلام کناره گیری کردند،تا اوضاع تیم قهرمان، روبه راه یا زوال‌پذیر شود،کدامیک ؟...

سعید واعظ|بعد از تساوی تیم فوتبال سپاهان برابر تیم قعر نشین جدول رده بندی لیگ برتر (استقلال اهواز) سرمربی و سرپرست تیم فوتبال سپاهان در اقدامی بهت‌برانگیز، استعفا و اعلام کناره گیری کردند،تا اوضاع تیم قهرمان، روبه راه یا زوال‌پذیر شود،کدامیک ؟تغییرات در دوسال گذشته به نفع زرد پوشان طی شده است .

 سپاهان ،محله برو بیا ! چرا ؟
باشگاه سپاهان، در دهه 80 با سکانداری "محمدرضا ساکت " در نقش مدیر عامل ،یکی از باشگاه های حرفه ای وبا ثبات در ورزش ایران محسوب می شد. به خاطر همین ثبات و پایداری، باشگاه پر طمطراق سپاهان در سطح ملی و داخلی در اکثر رشته ها، به خصوص فوتبال ویترین افتخارات خود راتکمیل ترکرد.نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2007 و راهیابی به مسابقات جام باشگاه های جهان، برگ زرینی در فوتبال ایران و باشگاه سپاهان محسوب می شود ، اما امان از روزی که ساکت کنار رفت؛در واقع با ثبات ترین باشگاه ایران، به بی ثبات ترین باشگاه مبدل گشت ، جابه جایی مدیر عاملان در راس این باشگاه و تعویض پیاپی مربیان عاملی شده است تا دیگر اهالی فن در ورزش و فوتبال ایران، به عنوان باشگاه با ثبات به سپاهان نظر نکنند . البته این دگردیسی ها و تغییرات، در بعضی مواقع برای زردجامگان خوش یمن به نظر رسیده است، اما فارغ از همه افتخارات و برجستگی ها، باشگاه و تیم فوتبال سپاهان، مانند "محله برو بیا " اداره می شود که قیاسی مع الفارق است.

 تغییرات ؛به نفع یا ضرر ؟
طلایی پوشان، بعداز قهرمانی با فرهاد کاظمی و امیر قلعه نویی، لوکا بوناچیچ را بر سر کار گماردند تا، قهرمانی های متوالی خود را ادامه دهند، اما رابطه بازیکنان آن موقع سپاهان، با لوکا خیلی زود "شکر آب " شد . بوناچیچ که دید، بستر برای ادامه کار درسپاهان فراهم نیست ، جای خود را به زلاتکو کرانچار، دیگر هموطن خود داد .زلاتکو نیز با اخلاق خوب وارایه فوتبال روبه جلو، در انتها با سپاهانقهرمان لیگ دوازدهم شد،تا تغییر مربی برای زردجامگان کارساز شود . کرانچار ،در اصفهان به کارخود ادامه داد، تا اینکه در هفته هفتم لیگ چهاردهم ، راهی الاهلی قطر شد وبه جای وی، حسین فرکی (سرمربی سابق فولاد ) راهی نصف جهان شد. دوستداران منتصب به طوفان زرد، با توجه به اینکه فرکی با فولاد خوزستان، قهرمان لیگ سیزدهم شده بود، شانس وی برای قهرمانی با تیم محبوبشان را متصور نبودند،زیرا می گفتند کار در سپاهان شرایط خاص خودش را دارد و محال است فرکی معجزه کند، اما...

 شروع و اتمام کار با گل های خلعتبری
حسین فرکی،در هفته هشتم لیگ چهاردهم در مشهد بر روی سکوهای ورزشگاه ثامن، شاگردان جدیدش را هدایت کرد، تا اینکه با گل خلعتبری، اولین برد خود را جشن گرفتند. سرمربی تیم سپاهان بعد از این برد، با دو تساوی متوالی به ملاقات تیم پرسپولیس رفت و قرمز پوشان پایتخت نشین را با حمید درخشان و گل مهدی شریفی مغلوب کردند، تا گل از رخسار سپاهانی ها باز شود . طوفان زرد آسیا با همین روند ادامه داد و در عین شایستگی و ناباوری در انتهای لیگ چهاردهم، به طور دراماتیک گونه، جشن قهرمانی را در فولادشهر برپا کردند تا حسین فرکی برای دومین بار پیاپی با دو تیم مختلف، قهرمان فوتبال ایران شود .

لیگ 15 ،پاشنه آشیل فرکی
سرمربی قهرمان ایران ،لیگ پانزدهم را با کمترین تغییر، در بازار نقل وانتقالات استارت زد، تا با تخفیف ویژه قراردادش، هزینه گزافی روی دست باشگاه سپاهان نگذارد ! به همین دلیل، وقتی کارت های itc دو بازیکن برزیلی صادر نشد ،درآن سو، محرم هم به قهر رفت و حاج صفی لژیونر و وریا غفوری هم مصدوم شدند ، نبض و شاکله تیم سپاهان به هم ریخت، تا هواداران تیفوسی و نتیجه گرای این تیم، تک بیتی معروف " حیا کن "را برای نیمکت زردها بسرایند. فرکی در ایستگاه یازدهم برابر استقلال اهواز، وقتی با گل محمدرضا خلعتبری به تساوی رسید؛ عطای کار در تیم اول شهر اصفهان را به لقایش بخشید ورفت و نبودن شرایط لازم را دال بر کناره گیری اش اعلام کرد. اکنون همه منتظرند ببینند، همای سعادت و خوشبختی روی شانه کدام مربی در تیم سپاهان می‌نشیند ؟ منصور ابراهیم زاده یا امیر قلعه نویی ؟

 آمار فرکی در سپاهان
فرکی در 34 مسابقه که هدایت زرد‌جامگان را بر عهده داشت، 64 امتیاز کسب کرد ؛به طور میانگین فرکی در 34 مسابقه، امتیازی معادل 8/1 را کسب کرده است. 
در طول این مدت زردهای اصفهانی 47 بار توپ را از خط دروازه ها عبور دادند . سرمربی سابق تیمسپاهان، اعلام کرده،می خواهم استراحت کنم و برایم فرقی ندارد، چه کسی سرمربی تیم می شود .دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 12 آبان 1394 01:28 ب.ظ