وبلاگ دومم وبلاگ هیئت فاطمیون خوراسگان http://fatemiyon-khorasgan.blogfa.com/

هفته اول لیگ برتر فوتبال/سپاهان اصفهان ۲ - فولاد خوزستان صفر/قدم آتشین سپاهانی ها برای قهرمانی

جمعه 4 مرداد 1392 03:10 ب.ظ

نویسنده : علی ستاریان
http://sepahanfc.ir/uploads/Motefareghe/Ettehad-Sepahan2.jpgتیم فوتبال سپاهان اصفهان با دو گل محمد غلامی و علی حمودی، لیگ سیزدهم را با غلبه بر فولاد خوزستان آغاز کرد. هفته نخست لیگ برتر فوتبال
دیدار تیم‌های سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان
 
ورزشگاه: فولادشهر اصفهان 
تعداد تماشاگر: با حکم کمیته انضباطی بدون حضور تماشاگران برگزار شد
گل‌ها: محمد غلامی (۴۵+۱) و علی حمودی (۹۰+۴) برای سپاهان 
اخطارها: مهدی نوری، بختیار رحمانی، اسماعیل شریفات و عبدالله کرمی از فولاد خوزستان؛ شجاع خلیل‌زاده، محسن ایران‌نژاد، اروین بولکو و امین جهان عالیان از سپاهان 
سپاهان: رحمان احمدی، علی حمودی، شجاع خلیل‌زاده، سید هادی عقیلی، محسن ایران‌نژاد، امید ابراهیمی، اروین بولکو، حسین پاپی (از دقیقه ۷۹: یعقوب کریمی)، مجتبی جباری، رادومیر جالوویچ (از دقیقه ۶۰: آرش افشین) و محمد غلامی (از دقیقه ۷۱: امین جهان عالیان). 
سرمربی: زلاتکو کرانچار 
فولاد خوزستان: ارشاد یوسفی، عبدالله کرمی، مهرداد جماعتی، مهدی نوری (از دقیقه ۷۴: ایوب کلانتری)، مهدی بدرلو، لوسیانو پریرا، بختیار رحمانی، اسماعیل شریفات، لئوناردو چاوز (از دقیقه ۶۲: سروش رفیعی)، سرجیو رافائل کاستا و امید خالدی. 
سرمربی: حسین فرکی 
تیم داوری: تورج حق‌ وردی، علی میرزابیگی، علیرضا ایلدروم، پیروز سیف‌الله‌پور 
ناظر: سعید بطحائی 

شرح بازی: 
دو تیم فولادی لیگ برتر در بازی افتتاحیه خود در لیگ سیزدهم درحالی مقابل یکدیگر صف آرایی کردند که سپاهان به حکم کمیته انضباطی در ورزشگاه خالی از تماشاگر فولادشهر میزبان شاگردان حسین فرکی بود. 
سپاهانی‌ها که در این مسابقه با غیبت کاپیتان تاثیرگذار و محبوب تیمشان مواجه بودند با کاپیتانی هادی عقیلی و با خریدهای جدید و سرشناسشان به میدان رفته بودند. دو تیم در ابتدای نیمه اول به محک زدن حریف مشغول شدند و حملات نصفه و نیمه، راهی به دروازه‌ها نیافت اما یخ بازی کم کم آب شد و سپاهان در صدد باز کردن راه دروازه فولاد برآمد و در مقابل شاگردان فرکی با ضد حملات خطرناک خود دروازه رحمان احمدی را تهدید می‌کردند. 
سپاهان در روز غیبت نویدکیا و حاج صفی، با تکیه بر ابراهیمی و جباری در میانه میدان و پاپی و جالوویچ در خط حمله سعی داشت توپ و میدان را در زمین خود در دست بگیرد اما بی دقتی مهاجمان دو تیم و هوشیاری سنگربانان سپاهان و فولاد هربار مانع از از ثمر رسیدن موقعیت‌های گلزنی میشد و کار تا دقیقه ۴۵ بدون گل مساوی دنبال شد. 
در ادامه یک دقیقه وقت تلف شده برای نیمه اول منظور شد و همین کافی بود تا محمد غلامی در غفلت مدافعان فولاد با شوتی از بیرون محوطه جریمه، شاگردان فرکی را غافلگیر کند و گل پیروزی بخش زردپوشان در این نیمه را به ثمر برساند. 
سپاهان و فولاد با آغاز نیمه اول جنگنده تر از نیمه اول ظاهر شدند و سپاهان برای حفظ گل و فولاد برای رسیدن به گل، بازی درگیرانه و فیزیکی را در دستور کار خود قرار دادند. مجتبی جباری یار تازه وارد سپاهان در این نیمه می توانست با استفاده بهتر از موقعیتی که غلامی برایش ساخته بود شروعی رویایی در اصفهان داشته باشد که البته شانس با او یار نبود. 
بازی به دقیقه ۵۶ رسیده بود که محسن ایران نژاد در محوطه جریمه سپاهان مرتکب خطای هند شد و درحالی که این خطا غیر عمد به نظر می رسید حق وردی نقطه پنالتی را نشان داد و فولادی ها فرصت جبران و بازگشت به بازی را پیدا کردند. درحالی که همه شرایط برای گل فولاد مهیا بود مهدی نوری این موقعیت را با بی دقتی و البته با واکنش خوب رحمان احمدی به هدر داد.
کراچار در ادامه آرش افشین را هم به میدان فرستاد تا از همه خیدیهای جدیدش در این مسابقه استفاده کرده باشد. این تعویض با تک به تک شدن افشین با دروازه بان فولاد می رفت که زمینه ساز گل دوم سپاهان شود که برای تیم جنوبی به خیر گذشت. 
در ۱۵ دقیقه پایانی مسابقه فولادی ها به آب و آتش زدند اما تلاش های بختیار رحمانی و لوسیانو پریرا در محوطه جریمه سپاهان نتوانست قفل دروازه اصفهانی ها را باز کند. 
علی حمودی که در این مسابقه عملکرد نسبتاً خوبی از خود به نمایش گذاشته بود در دقیقه چهارم وقت های تلف شده خود را به دروازه فولاد رساند و پس از جا گذاشتن ارشاد یوسفی دومین گل سپاهان را وارد دروازه دروازه فولاد کرد تا زردپوشان مانند فصل قبل، لیگ برتر را با پیروزی آغاز کنند. 

شرح گل‌ها:
 
۱-۰ سپاهان (دقیقه ۴۵+۱: محمد غلامی): پس از اعلام یک دقیقه وقت تلف شده برای نیمه اول و درحالی که همه منتظر شنیدن سوت پایان این نیمه بودند، محمد غلامی با فرصت طلبی و یک شوت از پشت محوطه جریمه فولاد، اولین گل این مسابقه و نخستین گل خود در لیگ سیزدهم را وارد دروازه فولاد خوزستان کرد. 
۲-۰ سپاهان (۹۰+۴: علی حمودی): علی حمودی با فرار پا به توپ خود، ارشاد یوسفی را جا گذاشت و با یک بغل پا دروازه فولاد را برای بار دوم باز کرد و به این ترتیب دومین گل سپاهان هم در دقایق تلف شده به دست آمد. 

دقایق حساس: 
دقیقه ۶- خطای هند علی حمودی پشت محوطه جریمه سپاهان، فولاد را صاحب یک ضربه آزاد کرد اما ارسال بختیار رحمانی از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت. 
دقیقه ۱۱- پاس در عمق لوسیانو پریرا در بین سه دافع سپاهان به مهاجم فولاد رسید اما قبل از آنکه این توپ روی دروازه سپاهان خطرساز شود توسط رحمان احمدی جمع شد. 
دقیقه ۱۷- کرنر ارسالی بازیکن فولاد از سمت چپ دروازه سپاهان با ضربه سر لوسیانو پریرا همراه شد اما رحمان احمدی مانع از گل شدن این موقعیت شد. 
دقیقه ۱۹- حسین پاپی بعد از جا گذاشتن چند بازیکن فولاد شوت محکمی را روانه دروازه یوسفی کرد و این توپ با برخورد به او به غلامی رسید اما ضربه غلامی هم به کنار دروازه رفت. 
۲۴- ارسال بلند اروین بولکو از سمت راست روی سر مهاجم سپاهان آمد اما با مشت ارشاد یوسفی به اوت رفت. 
۳۶- شوت اسماعیل شریفات با دفع ناقص خلیل‌زاده داشت تبدیل به گل میشد که با خوش شانسی او و با برخورد به رحمان احمدی به کرنر رفت. 
۴۳- اسماعیل شریفات با یک فرار سریع از بین مدافعان سپاهان با رحمان احمدی تک به تک شد اما به علت خطا روی دروازه بان سپاهان با کارت زرد داور جریمه شد. 
دقیقه ۵۴- پاس رو به عقب محمد غلامی در پشت محوطه جریمه فولاد به مجتبی جباری رسید و شوت او که می توانست خیلی زود اولین گلش در پیراهن سپاهان را به ثمر برساند، از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۵۶- با برخورد توپ به دست محسن ایران نژاد در محوطه جریمه، تورج حق وردی نقطه پنالتی را نشان داد. مهدی نوری به عنوان زننده پنالتی پشت این توپ قرار گرفت اما رحمان احمدی با کمک تیرک دروازه پنالتی فولاد را مهار کرد. 
دقیقه ۶۰- آرش افشین با کوهی از انگیزه در مقابل تیم سابق خود، درحالی که تازه به زمین آمده بود با ارشاد یوسفی تک به تک شد اما شوت سرکش او به تیر افقی دروازه خورد و با بدشانسی آرش تبدیل به گل نشد. 
دقیقه ۷۶- مهاجم فولاد با رحمان احمدی تک به تک شد اما احمدی با خروج به موقع توپ را در آغوش گرفت. 
دقیقه ۸۵- بختیار رحمانی با یک ضربه سر توپ را برای پریرا کاشت اما شوت او با بی دقتی به بیرون رفت. 

اتفاق ویژه: 
اتفاق جالب این مسابقه به ثمر رسیدن هر دو گل سپاهان در وقت‌های تلف شده بود، انگار سپاهانی‌ها راضی به گل زدن در وقت های عادی مسابقه نبودند. ضمن اینکه حق وردی در این مسابقه بارها از کارت زرد خود استفاده کرد و ۴ بازیکن از هر تیم اخطار گرفتند تا این ۸ کارت زرد، دیگر اتفاق ویژه این دیدار باشد. 


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو